Category Archives: Info

Zapraszamy na kolejną edycję studiów podyplomowych Startup 2015!!!

Rekrutacja trwa do 13 października 2015!!!

Dołącz do Nas!!! Pomożemy przygotować Twój wniosek o dofinansowanie projektu!!!

Wystarczy przesłać dokumenty poprzez email. Skontaktujemy się z Wami niezwłocznie.

Jest to niepowtarzalna szansa na zdobycie dofinansowania swojego projektu i poznanie procesu tworzenia startupów. Obserwujcie nasze poczynania, bo z pewnością będziemy o nich pisać i informować Was co się u nas dzieje.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości coraz bliżej!

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, Łódzkie Forum Młodych PKPP Lewiatan przygotowuje autorski projekt: konkurs Startup Boat, którego finał odbędzie się w czwartek, 15. listopada 2012r.

Jest to pierwsza edycja konkursu, którego celem jest wyłonienie najbardziej innowacyjnego startupu
i pomoc autorom w realizacji i rozwoju ich pomysłu. Zakwalifikowane osoby będą przedstawiały swoje pomysły na biznes lub już funkcjonujące projekty przed kilkuosobową komisją, w której zasiądą przedstawiciele środowisk akademickich i biznesowych. Na podstawie wystąpień Jury wybierze zwycięzcę.

W konkursie może wziąć udział każda pełnoletnia osoba mieszkająca w Polsce, a swoje pomysły prezentować można zarówno indywidualnie, jak i w zespołach, liczących maksymalnie trzy osoby.

Na autorów zwycięskiego projektu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, oraz usługi nieocenione w prowadzeniu firmy (np. aplikacje z rocznym dostępem pozwalające na zaawansowane zarządzanie projektami, wsparcie marketingowe, obsługa księgowa, czy doradztwo finansowe).

W piątek (16. listopada 2012r.) odbędzie się konferencja nawiązująca do tematyki wydarzenia, w której wezmą udział osoby związane ze środowiskiem startupów.

Oprócz tego od poniedziałku do środy, dla młodych (przyszłych i obecnych) przedsiębiorców, odbywać się będą szkolenia przygotowujące do prowadzenia własnej działalności (rekrutacja, marketing, pisanie biznes planu itp.). Więcej informacji o harmonogramie szkoleń wkrótce.

Zgłoszenia, oraz więcej informacji do odnalezienia na stronie www.startupboat.pl i www.fmlewiatan.pl/lodzkie

Rozpoczeliśmy i Zapraszamy!

Zaczynamy rekrutację

Celem studiów podyplomowych jest uzyskanie umiejętności tworzenia aplikacji internetowych i mobilnych z wykorzystaniem najnowszych technologii i trendów. Chcemy przekazać uczestnikom na przykładach jak zainicjować nowe przedsięwzięcie. Uczestnicy uzyskają wiedzę, jak pracować nad projektem informatycznym, jako przedsięwzięciem biznesowym tzw. StartUp. Dlatego poza zajęciami informatycznymi zagadnienia biznesowe i praktyczne przykłady są również integralną częścią każdych zajęć. Dokładny program studiów znajdziecie w menu Program.

Studiuj i zdobądź dofinansowanie swojego projektu dzięki współpracy z Fundacją UŁ ?Centrum Innowacji – Akcelerator Technologii?. Zainteresowani uczestnicy będą mieli możliwość w trakcie studiów konsultowania pomysłów z menedżerami funduszu zalążkowego Fundacji UŁ ?Centrum Innowacji ? Akcelerator Technologii? oraz uzyskania kapitału na wdrożenie pomysłów ok. 850.000 zł na projekt (lub do ok. 3 mln zł, w zależności od faktycznych potrzeb inwestycyjnych). Więcej informacji w menu Akcelerator.

Trwa nabór na studia podyplomowe, który rozpoczęliśmy 14 kwietnia 2012 !!!. Więcej informacji o rekrutacji w menu Rekrutacja.

Wywiad dla spidersweb.pl

Wczoraj udzieliliśmy wywiadu dla spidersweb.pl dotyczącego naszych studiów. Mamy nadzieję, że i tym razem udało się nam rozwiać pewne wątpliwości i zachęcić do studiowania razem z nami.

Co nas wyróżnia

Organizowane przez nas studia podyplomowe są inne niż wszystkie. Dlaczego?

  • zajęcia są prowadzone metodą projektową, ale nie w ramach przedmiotów, a całych studiów. Oznacza to, że Twój pomysł jest realizowany na każdych zajęciach. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak rozwiązać kwestie wdrożeniowe poznasz rozwiązanie na zajęciach z programowania, jeśli masz wątpliwości co do zaplanowanego przez Ciebie interfejsu graficznego otrzymasz pomoc na zajęciach z grafiki, jeśli szukasz drogi biznesowej dla swojego startupu wykładowcy od przedsiębiorczości odpowiedzą na pytania w kontekście Twojego problemu..
  • zajęcia są prowadzone przez ludzi, którzy tworzą projekty dla swoich klientów w ramach własnych działalności na co dzień oraz tworzą własne startupy
  • będziesz miał dostęp do dydaktyków bezpośrednio współpracujących z akceleratorem CIAT, co da Ci pogląd na Twój pomysł i zwiększy szansę na realne dofinansowanie projektu – nawet 200tys euro!
  • zarówno pracownicy dydaktyczni jak i studenci będą stanowić dla Ciebie bazę kontaktów i potencjalnych partnerów biznesowych
  • zamierzamy zapraszać na zajęcia gości, którzy zjedli zęby w tematyce startupów, mediów i marketingu sieciowego
  • grupy studentów będą miały swoich opiekunów, którzy będą dostępni dla nich również poza zajęciami
  • poznasz proces tworzenia wybranych projektów “od kuchni”
  • nauczysz się prezentować swój projekt tak aby wystąpienie publiczne na różnych imprezach tematycznych stały się przyjemnością, a przede wszystkim dały Ci możliwość zdobycia nowych kontaktów i potencjalnych partnerów biznesowych
  • realizując swój pomysł możesz stać się własnym pracodawcą i spełnić swoje marzenia

Rekrutacja – startup.uni.lodz.pl

Rekrutacja na studia podyplomowe StartUp na Uniwersytecie Łódzkim ruszyła!

Jeśli chcesz założyć swój własny biznes oparty na własnym pomyśle, szukasz finansowania, chcesz nawiązać kontakty branżowe bądź szukasz partnerów biznesowych i lubisz wszystko co związane z technologiami internetowymi to oferta naszych studiów jest idealna dla Ciebie.

Odwiedź stronę rekrutacja, wypełnij odpowiednie dokumenty i dołącz do nas już dziś! Obserwuj nas również na Facebook’u.

Zajęcia rozpoczęliśmy 14 kwietnia!!!

Logo startup.uni.lodz.pl

Skrót Uniwersytetu Łódzkiego to UL i właśnie ten “ul” natchnął nas do stworzenia logo w formie pszczoły. To miłe zwierzątko dostarczające słodkiej i zdrowej substancji w postaci miodu jest również bardzo pracowite i waleczne.

Logo startup.uni.lodz.pl

Logo startup.uni.lodz.pl

Tworzenie StartUp’u to zajęcie pracochłonne, wymagające pracy w zespole. Studenci uczący się na studiach podyplomowych poznają czym jest realizacja własnego pomysłu. To zajęcie niewątpliwie trudne ale dające wiele satysfakcji i poczucia rozwoju osobistego. Jak podkreślają twórcy projektów, które odniosły sukces najważniejsza jest wytrwałość i dążenie do założonych celów dlatego też stworzyliśmy symbol, który łączy w sobie cechy osoby pragnącej zrealizować swoje marzenie i zbudować biznes w oparciu o własne idee.

Etapy realizacji

Etapy realizacji

Dołącz do nas!

Zapraszamy kandydatów na studia podyplomowe dotyczące tworzenia StartUp’ów. Dowiesz się jak zrealizować swój projekt od pomysłu do wdrożenia. Studiując u nas masz szansę na dofinansowanie swojego pomysłu dzięki CIAT (nawet 200 tys euro). Poznasz ciekawych ludzi na organizowanych prelekcjach, których startupy odniosły sukces, poznasz “od kuchni” proces ich tworzenia, dowiesz się jak ugryźć sferę finansowania projektu i spotkasz ludzi, którzy potencjalnie mogą stać się Twoimi partnerami biznesowymi.

Zajęcia rozpoczęliśmy 14 kwietnia!!!