Author Archives: Piotr Milczarski

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości coraz bliżej!

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, Łódzkie Forum Młodych PKPP Lewiatan przygotowuje autorski projekt: konkurs Startup Boat, którego finał odbędzie się w czwartek, 15. listopada 2012r.

Jest to pierwsza edycja konkursu, którego celem jest wyłonienie najbardziej innowacyjnego startupu
i pomoc autorom w realizacji i rozwoju ich pomysłu. Zakwalifikowane osoby będą przedstawiały swoje pomysły na biznes lub już funkcjonujące projekty przed kilkuosobową komisją, w której zasiądą przedstawiciele środowisk akademickich i biznesowych. Na podstawie wystąpień Jury wybierze zwycięzcę.

W konkursie może wziąć udział każda pełnoletnia osoba mieszkająca w Polsce, a swoje pomysły prezentować można zarówno indywidualnie, jak i w zespołach, liczących maksymalnie trzy osoby.

Na autorów zwycięskiego projektu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, oraz usługi nieocenione w prowadzeniu firmy (np. aplikacje z rocznym dostępem pozwalające na zaawansowane zarządzanie projektami, wsparcie marketingowe, obsługa księgowa, czy doradztwo finansowe).

W piątek (16. listopada 2012r.) odbędzie się konferencja nawiązująca do tematyki wydarzenia, w której wezmą udział osoby związane ze środowiskiem startupów.

Oprócz tego od poniedziałku do środy, dla młodych (przyszłych i obecnych) przedsiębiorców, odbywać się będą szkolenia przygotowujące do prowadzenia własnej działalności (rekrutacja, marketing, pisanie biznes planu itp.). Więcej informacji o harmonogramie szkoleń wkrótce.

Zgłoszenia, oraz więcej informacji do odnalezienia na stronie www.startupboat.pl i www.fmlewiatan.pl/lodzkie

Zaczynamy rekrutację

Celem studiów podyplomowych jest uzyskanie umiejętności tworzenia aplikacji internetowych i mobilnych z wykorzystaniem najnowszych technologii i trendów. Chcemy przekazać uczestnikom na przykładach jak zainicjować nowe przedsięwzięcie. Uczestnicy uzyskają wiedzę, jak pracować nad projektem informatycznym, jako przedsięwzięciem biznesowym tzw. StartUp. Dlatego poza zajęciami informatycznymi zagadnienia biznesowe i praktyczne przykłady są również integralną częścią każdych zajęć. Dokładny program studiów znajdziecie w menu Program.

Studiuj i zdobądź dofinansowanie swojego projektu dzięki współpracy z Fundacją UŁ ?Centrum Innowacji – Akcelerator Technologii?. Zainteresowani uczestnicy będą mieli możliwość w trakcie studiów konsultowania pomysłów z menedżerami funduszu zalążkowego Fundacji UŁ ?Centrum Innowacji ? Akcelerator Technologii? oraz uzyskania kapitału na wdrożenie pomysłów ok. 850.000 zł na projekt (lub do ok. 3 mln zł, w zależności od faktycznych potrzeb inwestycyjnych). Więcej informacji w menu Akcelerator.

Trwa nabór na studia podyplomowe, który rozpoczęliśmy 14 kwietnia 2012 !!!. Więcej informacji o rekrutacji w menu Rekrutacja.